Jednotlivé šifry a jak na ně

1 – start   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14 – cíl  

Názory k této šifře

29. dubna v 10:54
ORG Tom: HrubyOdhad: Zpětně uznávám, že ta tečka v číslování stanoviště mohla (měla) být. Nám stačilo, že se v tom "IV" vyskytuje čárka (I) i háček (V), ale ta tečka by to zkompletovala na celou českou diakritiku (pokud pomineme kroužek nad ů) a navíc v potřebném pořadí pro převod římských číslic. Ale to už by šifra byla až příliš dokonalá ;-).
28. dubna v 23:21
Náznak inteligence: Díky za vysvětlení a i za vložené řešeni, je to krásné,po dvou hodinách jsme na to nepřišli a další dvě hodiny by nám nepomohly k rozluštění....fakt skvělá šifra
28. dubna v 22:51
ORG Tom: Měli jsme několik variant, jak tam tu desetinnou tečku propašovat. Označení stanoviště "4.0" a kódování "IX" místo "JDI" nebo malinká "X" místo teček a podobně. Faktem je, že "IV." jsme mezi našimi variantami neměli - a to nejspíš proto, že by nám tam nějak chyběla nula (a s nulou už by to zase bylo nečisté z jiných důvodů).
28. dubna v 21:15
HrubyOdhad: Ta šifra je nádherná ve své logičnosti. Jen k dokonalosti bych tam dal to číslo šifry ve formátu"IV." Pak by to bylo naprosto čisté a jasné. Tečka je prostě desítka.
28. dubna v 10:28
ORG Vašek: Je opravím, že se nesleduje interpunkce, ale diakritika :)
27. dubna v 23:39
Proletíme se mapou: Sleduješ jen interpunkci ve slovech. Tečka je X, čárka je I a háček je V. Každý slovo Ti pak dohromady dá číslo a tím pádem i pořadí písmena v abecedě.
27. dubna v 22:01
Náznak inteligence: No, stale nic....muzete to nekdo vysvetli trochu podrobneji. Diky!
27. dubna v 20:04
MUPY MUP!: V logu je římská čtyřka, takže princip je jasný. JDI kóduje věta "Viz náš zápis.", tam si potvrdím, že tečka je X a pak už to jen přečtu...
27. dubna v 19:59
Wontonská polívka: marně si lámu hlavu nad touto šifrou, může mi někdo jednoduše vysvětlit řešení? díky