Jednotlivé šifry a jak na ně

1 – start   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14 – cíl  

Názory k této šifře

29. dubna v 01:11
Spící Volové: Pro mě asi nejlepší šifra celé hry. Výroba krychle byla sice spíš ztráta času, protože kvůli lomu světla pro čtení šikmých směrů moc užitečná nebyla (neexistuje směr, ze kterého se dívat, aby se písmena dostala opticky do zákrytu), ale líbilo se mi, jak do sebe všechno logicky zapadalo. (Yeti)
29. dubna v 01:10
Obelisk: S recyklací jsem to nemyslel zle. Jen, že je to docela málo známý způsob, alespoň pro mě, kdy ho od Bedny vidím teprve podruhé. Ale o to víc se mi líbil. S tím Ň a Ě by mě to taky docela zajímalo, celou dobu jsme počítali s tím, že jde o nějaká místa, která překáží v řešení, a proto jsou odmazána předem. To nás docela dlouho drželo u toho, že máme něco vyškrtat a něco nám zbude.
28. dubna v 21:42
HrubyOdhad: Nám se tady první zadání rozpilo, než jsme vůbec začali řešit, takže jsme si museli jít vyzvednout druhé. Aby si s krychličkou nehrál jen jeden, tak jsme si to přepsali na papír a vyškrtávali tam i kreslili růžice směrů. Zachytit tělesovou úhlopříčku na papír byla docela sranda... Při prvním pokusu jsme hledali od šipky k "zarážce". Takže přesně naopak a když nic nevyšlo, tak jsme postupně vypsali všech 26 směrů. Zbytečně jsme se tak zdrželi - stačilo jen ty s vektory. Ale pak už to bylo hned, jen otočit původní směry.
28. dubna v 13:44
Popocatepetl: Najit optimalni osvetleni a pozadi, aby se dalo neco v 3D krychlicce najit, byl docela problem... tak pulku jmen jsme nasli driv systemem 2D+hlava.
28. dubna v 11:34
MUPY MUP!: Ad řešení - 5 čtverců 5x5 vytvoří krychli 5x5x5, v ni se pak dohledávají (ve všech možných směrech) různá křestní jména délky 4 nebo 5. Je jich tam 26 a každé začíná jiným písmenem abecedy. Do řešení se pak vezmou první písmena 9 z nalezených jmen a to těch, která jsou v krychli zapsána ve stejném směru, jaký ukazuje vždy příslušná dvojice čísel (proto jsou číslice vždy těsně vedle sebe). Např. 1 se stříškou a 1 podtržená jsou v krychli ve stejné rovině šikmo nad sebou, tomu odpovídá jméno ZORA (začíná na čtverci 4 v posledním sloupci dole a končí na čtverci 1 v posledním sloupci druhém řádku). Ad Obelisk - pokud narážíte na šifru 8 z Bedny 2010, tak ta se od této velmi podstatně liší, společné je pouze použití 3D sítě, ale princip je úplně jiný. O nějaké recyklaci zde nelze vůbec mluvit.
28. dubna v 09:31
T(ch)oři: Může někdo poradit jak se šifra řešila ?
28. dubna v 08:48
Corn Flakes: Že by skrytá reklama na Inulu? :-) Eněňou!
27. dubna v 23:45
Proletíme se mapou: Ň a Ě chyběli ve všech zadáních. Pak jsme si všimli, že u detektoru kovů na ceduli u zkušebních destiček chybělo taky Ň a bylo dopsáno fixou. Nějaký hlubší význam? :)
27. dubna v 23:05
Máme tušení: V našem zadání chybělo Ň a Ě. Byl to záměr nebo chyba tisku?
27. dubna v 17:15
ORG Mara: ...dovoluji se ohradit proti tomu, ze by sifra byla recyklovana...jedna se o sifru, kvuli ktere jsme se rozhodli letosni OSUD vubec organizovat, protoze jsme ji chteli doprat i jinym :) - kazdopadne sifrovacek je tolik a principu tak malo, ze najit neco zcela noveho a originalniho, kde neni potreba encyklopedickych znalosti ci byt profesorem matematiky je temer nemozne...v tomto smyslu jsem na letosni rocnik obzvlaste hrdy :)
27. dubna v 15:06
Obelisk: Kdyby ty sklíčka byly víc kostkaté, možná by to pomohlo. Je to vlastně recyklace bedničky z Bedny. #vrcholů + #hran + #stěn = 26. Samozřejmě náš zákys byl způsoben leností roztřídit si slova do ekvivalenčních tříd podle stejných směrů.