Jednotlivé šifry a jak na ně

1 – start   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14 – cíl  

Názory k této šifře

29. dubna v 08:14
Spící Volové: Aha, tak to nám úplně uniklo. Vyškrtali jsme od oka dlouhá slova s diakritikou, pak už tam začalo prosvítat řešení, tak jsme vyškrtávali slova způsobem ‚a v této oblasti bychom se nejraději zbavili těchto písmen‘. Na konci nám v tajence pár písmen přebývalo, ale co už. Jsem rád, že to mělo skrytou logiku, byť hrubá síla opět zvítězila. (Yeti)
29. dubna v 07:20
Que Frio +/-: Yeti: Písmena slov odděloval vzrůstající počet mezer. Např. ZLÍN v pravé části - ZL jsou vedle sebe, LÍ mají mezi sebou jedno písmeno, ÍN dvě atp. u dalších slov. Možná říkám něco, co víš a potom nerozumím otázce, protože díky tomuhle systému jsme (myslím) nejednoznačnost nikde neměli :-) Míla
29. dubna v 01:15
Spící Volové: Byl nějaký jednoznačný systém na to vyškrtávání? Tedy které písmeno zahrnout do slova, když si mohu vybrat? Dělali jsme to nakonec, aby vyšlo, co jsme chtěli, a šlo to snadno, ale analytika ve mě to popuzuje... (Yeti)
28. dubna v 21:27
HrubyOdhad: Ve všech (obou) směrech je opravdu vtipný návod. Proužek byl dlouhý, ale i tak víceméně pro jednoho. Já zkoumal materiál, jestli by to nešlo někam nalepit, ale samolepka to nebyla, škoda.